noi2.sytes.net
Bine Ati Venit !

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

noi2.sytes.net
Bine Ati Venit !
noi2.sytes.net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Arta fotografiei :)ce va place cel mai mult cand faceti o fotografie?
Cum avem net de la Romtelecom gratuit? Icon_minitimeSam Aug 18, 2012 12:52 am Scris de Dienutza23

» cerere admin
Cum avem net de la Romtelecom gratuit? Icon_minitimeMier Iun 27, 2012 9:32 pm Scris de MASTERSS

» Cerere admin
Cum avem net de la Romtelecom gratuit? Icon_minitimeDum Mar 04, 2012 10:11 pm Scris de zUuza

» Cerere Slot
Cum avem net de la Romtelecom gratuit? Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 5:53 pm Scris de pact96

» Cerere Upgrade [AB]GoangA
Cum avem net de la Romtelecom gratuit? Icon_minitimeVin Noi 04, 2011 10:23 pm Scris de GoangA

» Slot Von*Putzifer
Cum avem net de la Romtelecom gratuit? Icon_minitimeSam Iul 16, 2011 4:05 pm Scris de vasile1998

» Cerere slot Brutus
Cum avem net de la Romtelecom gratuit? Icon_minitimeJoi Iul 14, 2011 3:11 am Scris de plalau

» Redirecte
Cum avem net de la Romtelecom gratuit? Icon_minitimeSam Mar 05, 2011 12:46 am Scris de zUuza

» Cerere slot Naro
Cum avem net de la Romtelecom gratuit? Icon_minitimeSam Mar 05, 2011 12:40 am Scris de zUuza

Gametracker Statistici
Cum avem net de la Romtelecom gratuit? B_160_400_0_03EBA9_03EBA9_03EBA9_63577D_1_1_1
Cum avem net de la Romtelecom gratuit? Pageviews=1

Cum avem net de la Romtelecom gratuit?

3 participanți

In jos

Cum avem net de la Romtelecom gratuit? Empty Cum avem net de la Romtelecom gratuit?

Mesaj Scris de UnforGiveN Vin Oct 29, 2010 11:59 pm

Mai nou stim ca cei de la Romtelecom, sub numele de ClickNet, au scos o vrajeala de net, pe modem, cam cum era la inceput RDS-ul. Daca nu mai vreti sa platiti, cititi mai jos cum hackeriti netul lor, ca sa aveti net.NU MERGE PENTRU CEI CE STAU LA PARTER (o sa vedeti de ce)
Scule necesare:
1)surubelnita cu cap Cruce (sau plata, in functie de modem)
2) un ac (de cusut) mai gros, sau o scobitoare
3)fir de telefon
4)cablu de net
5)banda de izolat
6)un telefon fix.
7)Cuter
Acum ca aveti acest echipament langa voi, haideti sa vedem cum se face.
Primul lucru care il facem, este sa ne uitam in doza de telefon.. Acolo, o sa vedti 2 fire, care ies din doza, catre telefonul vostru, si inca 2 care merg la vecinul de jos. Le dezizolati cu grija, sa nu le sectionati. Luati cablul de telefon, si telefonul fix. Un capat de la fir, il puneti in telefon, iar la celalat capat, ii taiati mufa. Aveti 2 fire mai mici. Incercati sa le puneti pe ce ati dezizolat. Daca aveti ton, atunci le izolati in acea pozitie, daca nu, le schimbati poziti (in caz ca aveti asa numita "banda telefonica", cablul telefonic cu 4 fire, le veti folosi pe cele din centru, daor pini 2 si 3 sunt necesari).
Acum aveti ton in telefon. Acum sa ne ocupam de modem.
Folosim surubelnita, ca sa desfacem suruburile. Vedem o placa de circuite integrate. Acolo, vedem ca un mic comutator (ceva mic, de culoare gri, sau albastra, care are scris pe fiecare "swich" 0 si 1". Ne uitam la mufa de tel, si urmarim atant traseul pe placa de integrate pana la acel comutator. Folosind acul, schimbam pozitia pe 0. Undeva un pic mai jos (sau sus, in functie de cum tineti in mana modemul),veti gasi un mic microcip, cu o eticheta pe care este imprimata firma producatoare a modemului. Aveti si acolo un comutator, schimbam si acolo pe 0. Punem la loc carcasa la modem, il punem in priza, punem firul de telefon, care vine din doza "proaspat heckarita", conectam cablul de retea la modem si la PC.
Acum intram in Run si scriem CMD.
Rulati urmatoarele comenzi exact in ordinea de mai jos:
ipconfig /release
ipconfig /renew

Acum resetati modemul. Il scoateti din priza, il lasati cam 30 de secunde, si il repuneti in functiune. Acum, cu un angryIp scaner, sau ceva de gen, veti putea sa gasiti ip-uri valabile, cu care sa stati pe net. Nu va temeti, factura telefonica, va veni la vecinul. Poate vb la telefon, cat doresete, iar voi sa stati pe net. Nu va sesiza nimeni nimic. Daca aveti intrebari, astept raspunsuri

P.S Incercat pe modemurile Motorola si Speedtouch
UnforGiveN
UnforGiveN
Admin - noi2.sytes.net
Admin - noi2.sytes.net

Mesaje : 34
Data de inscriere : 27/08/2010
Varsta : 44
Localizare : Focsani

Sus In jos

Cum avem net de la Romtelecom gratuit? Empty Re: Cum avem net de la Romtelecom gratuit?

Mesaj Scris de SoNNy Mar Noi 23, 2010 4:57 am

Mai trebuia ceva adaugat .... 3 ani cu suspendare se ia Smile)

SoNNy
Admin - noi2.sytes.net
Admin - noi2.sytes.net

Mesaje : 2
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Cum avem net de la Romtelecom gratuit? Empty Re: Cum avem net de la Romtelecom gratuit?

Mesaj Scris de UnforGiveN Mar Noi 23, 2010 5:02 am

Laughing Twisted Evil
UnforGiveN
UnforGiveN
Admin - noi2.sytes.net
Admin - noi2.sytes.net

Mesaje : 34
Data de inscriere : 27/08/2010
Varsta : 44
Localizare : Focsani

Sus In jos

Cum avem net de la Romtelecom gratuit? Empty Re: Cum avem net de la Romtelecom gratuit?

Mesaj Scris de !ul!@n Sam Noi 27, 2010 2:14 am

urat stau la casa Smile)
!ul!@n
!ul!@n
Admin - noi2.sytes.net
Admin - noi2.sytes.net

Mesaje : 42
Data de inscriere : 15/09/2010
Varsta : 31

Sus In jos

Cum avem net de la Romtelecom gratuit? Empty Re: Cum avem net de la Romtelecom gratuit?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum