noi2.sytes.net
Bine Ati Venit !

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

noi2.sytes.net
Bine Ati Venit !
noi2.sytes.net
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Arta fotografiei :)ce va place cel mai mult cand faceti o fotografie?
Tutorial: Cum sa recuperati un cont de steam furat/pierdut Icon_minitimeSam Aug 18, 2012 12:52 am Scris de Dienutza23

» cerere admin
Tutorial: Cum sa recuperati un cont de steam furat/pierdut Icon_minitimeMier Iun 27, 2012 9:32 pm Scris de MASTERSS

» Cerere admin
Tutorial: Cum sa recuperati un cont de steam furat/pierdut Icon_minitimeDum Mar 04, 2012 10:11 pm Scris de zUuza

» Cerere Slot
Tutorial: Cum sa recuperati un cont de steam furat/pierdut Icon_minitimeMar Ian 03, 2012 5:53 pm Scris de pact96

» Cerere Upgrade [AB]GoangA
Tutorial: Cum sa recuperati un cont de steam furat/pierdut Icon_minitimeVin Noi 04, 2011 10:23 pm Scris de GoangA

» Slot Von*Putzifer
Tutorial: Cum sa recuperati un cont de steam furat/pierdut Icon_minitimeSam Iul 16, 2011 4:05 pm Scris de vasile1998

» Cerere slot Brutus
Tutorial: Cum sa recuperati un cont de steam furat/pierdut Icon_minitimeJoi Iul 14, 2011 3:11 am Scris de plalau

» Redirecte
Tutorial: Cum sa recuperati un cont de steam furat/pierdut Icon_minitimeSam Mar 05, 2011 12:46 am Scris de zUuza

» Cerere slot Naro
Tutorial: Cum sa recuperati un cont de steam furat/pierdut Icon_minitimeSam Mar 05, 2011 12:40 am Scris de zUuza

Gametracker Statistici
Tutorial: Cum sa recuperati un cont de steam furat/pierdut B_160_400_0_03EBA9_03EBA9_03EBA9_63577D_1_1_1
Tutorial: Cum sa recuperati un cont de steam furat/pierdut Pageviews=1

Tutorial: Cum sa recuperati un cont de steam furat/pierdut

In jos

Tutorial: Cum sa recuperati un cont de steam furat/pierdut Empty Tutorial: Cum sa recuperati un cont de steam furat/pierdut

Mesaj Scris de UnforGiveN Mier Oct 27, 2010 4:58 am

Daca ati cumparat un CD-Key prin SMS, oferit de Computer Games, si v-ati creat un cont iar acest cont nu mai merge (nu va mai puteti loga pe el), sau a fost furat, mai aveti o sansa sa-l recuperati.

Detaliile din acest formular sunt importante pentru a determina cauza datorita careia contul dumneavoastra nu mai functioneaza. Cazurile deja cunoscute de catre Valve sunt urmatoarele:
A:Aveti un key-logger pe calculatorul de unde v-ati logat ultima oara.
B:Userul si parola au fost "imprumutate" unui alt utilizator.
C:Un alt utilizator a ghicit parola.
D:Un alt utilizator a vazut parola cand ati introdus-o la: un concurs, un iCafe etc.

Daca presupuneti ca problema a fost cauzata de un key-logger pe calculatorul dumneavoastra, este FOARTE IMPORTANT sa descarcati cele mai noi actualizari pentru sistemul de operare si anti-virus, sa scanati calculatorul, si sa detectati acel key-logger INAINTE de a completa formularul. Dupa ce ati indepartat key-logger-ul sau/si alti virusi pe care-i mai aveati, puteti continua cu acest tutorial.

Pentru a recupera acest cont trebuie sa:
1.Intrati pe http://support.steampowered.com/

2.In pagina aparuta apasati ori pe link-ul "here" ori in dreapta unde scrie Username (New?).

3.In formularul aparut completati toate campurile cerute:
Your name: _____ ( Aici trebuie sa introduceti numele dumneavoastra)
Choose a username: _____ (Aici trebuie sa introduceti username-ul dumneavoastra) [username-ul de pe site este diferit de contul cu care va logati pe steam]
Your email password: _____ (Aici trebuie sa introduceti mail-ul dumneavoastra)
Choose a Password: _____ (Aici trebuie sa introduceti parola dumneavoastra.)
Repeat Password: _____ (Aici trebuie sa rescrieti parola.)

4.Dupa completarea campurilor apasati butonul Submit Registration

5.Dupa ce v-ati creat contul si v-a aparut pagina de redirectare , veti primi un email de la steampowered cu un link de activare a contului dumneavoastra.

6.Pana cand dumneavoastra nu dati click pe link-ul primit in email (pentru a va activa contul), pe pagina principala (dupa logare) va va aparea un mesaj care spune ca trebuie sa activati codul . In cazul in care nu ati primit mail cu asa ceva, exista un link numit resent pe care puteti sa apasati pentru a va retrimite acel mail. Pana nu activati contul nu puteti depune nici o sesizare.

7.In momentul cand ati activat contul veti vedea in josul paginii un nou buton numit Ask a Question.

8.Apasand pe acel buton va duce in forumularul de asistenta.

9.In forumularul aparut completati urmatoarele campuri:
Subject: _____ (Aici introduceti Hijacked or Stolen Account)
Category: _____ (Aici selectati Account Questions)

* - (Aici selectati Hijacked or Stolen Account)

Product: _____ (Aici selectati STEAM)
Steam Account Name: _____ (Aici introduceti Username-ul cu care dumneavoastra va logati pe steam (NU PE SITE)
CD Key: _____ (Aici introduceti CD-Key-ul pe care l-ati primit de la Computer Games Online prin SMS.)
Your Question: _____ (Aici scrieti problema dumneavoastra, detaliata, in limba engleza)

In acest camp sunt obligatorii urmatoarele detalii:

-Modul in care ati achizitionat CD-Key-ul (daca este un key luat de la Computer Games Online, specificati ca a fost cumparat prin SMS de la Computer Games Online Romania)
-E-mail-ul cu care a fost creat contul (cu care s-a activat CD-Key-ul).
-Perioada (cu aproximatie) cand ati realizat ca acest cont nu mai merge.
-(OPTIONAL) Modul in care contul a fost pierdut/furat

10.Apasati butonul Submit Question.

11.In fereastra aparuta sunteti anuntati ca problema dumneavoastra a fost trimisa spre rezolvare si de asemenea aveti linkuri catre discutii deja existente referitoare la probleme similare dumneavoastra .

P.S1. Am observat ca foarte multi creeza topicuri gen mi sa furat steamul,ce fac ?
am zis sa fac un tutorial prin care sa va ajute sa va recuperati steamul.
P.S2 Imi cer scuze daca acest tutorial a mai fost creat de altcnv dar din cate am vazut eu nimeni nu s-a incumetat.
UnforGiveN
UnforGiveN
Admin - noi2.sytes.net
Admin - noi2.sytes.net

Mesaje : 34
Data de inscriere : 27/08/2010
Varsta : 44
Localizare : Focsani

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum